'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

Yunuslar Özgürlüklerine Kavuşuyor…

yunus

Marmaris Çevrecileri Derneği (MÇD) Ahmet Kutengin Marmaris Yunus Parkının kaldırılması ve Yunusların Özgürlüğü için yapılan çalışmaların sonuna geldiğini Gündem Gazetesi’ne açıkladı.

Kutengin: “Tarafından Marmaris Yunus Parkının kaldırılması ve Yunusların Özgürlüğü için verilen uğraşlar sonucu konu ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı talimatı ve Marmaris Kaymakamımızın ilgi ve takibi ile Milli Parklar Bölge Müdürleri ve Şb. Müdürleri ve MÇD ‘nin katılımı ve sunumu ile Marmaris Günnücek Milli Parklar Müdürlüğün de 16.05.2021 Pazar günü gerçekleştirilen toplantıda tüm detayları ve belgeleri ile gelinen son durum ve bundan sonra yapılacak müdahalelerin ele alındığı ve gerçekleştirilecek çalışmalar masaya yatırıldı. Marmaris Kaymakamı Sayın Ertuğ Şevket Aksoy’un da tele konferans ile takibe aldığı toplantıya, MÇD, Muğla Milli parklardan 4.Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu, Av. Yaban Hayatı Şube Md. Hasan Paşalı, Muğla İl Şb. Md. Ömer Kahraman, Marmaris Milli Parklar Md. Mesut Gümüş, Veteriner Hekim Burak Yirmibeş katıldı.

Topantıda MÇD’nin daha önce Bakanlık ve hatta Cumhurbaşkanlığına da gönderdiği Tüm belge ve görüntüler ile desteklediği toplantıda verdiği bilgiler ile Yunus Parkın Kaldırılmasından evvel hayatlarının nasıl garantiye alınacağı, Belirlenen konusunda uzman ve tüm bilgilerin verildiği delecek Bilim heyetinin incelemesi ve raporlaması, Rehabilitasyonlarının nasıl ve nerede yapılacağı nakilleri gerekir ise nasıl ve kimler tarafından yapılması başlıkları toplantıda ele alındı geriye dönük yapılacak araştırma ve tespitlerin tüm bürokratik ve resmi izinlerin tetkiki yasaların ve sözleşmelere uyulup uyulmadığı tespiti ile durumun başta Tarım ve Orman Bakanlığı tarından incelendiği belirtilerek Yetkililer ile bilgiler paylaşıldı.” Dedi.

Kaynak : Gündem Gazetesi

Yazar Hakkında

Benzer yazılar