'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

Keçi Adası’nda dip araştırması

marmaris keçi adası deniz dibi moloz

Marmaris Çevrecileri Derneği,  İçmeler Körfezi ve Keçi adası çevresinde  dalgıçlar ile tespit dalışları yaparak batık ağların temizlenmesi projesini gerçekleştirdi.

MÇD yaptığı yazılı açıklamada; su altı çekimlerinde elde ettikleri görüntüleri kendilerini destekleyen başta  İçmeler Belediyesi olmak üzere Muğla Valiliği Şehircilik İl Müdürlüğü, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Müdürlüğü, Muğla Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Müdürlüğü, Milli Parklar Bölge müdürlüğüne göndereceklerini bildirdi.

Dip Görüntülerinde Keçi adası çevresinde Batık ağlar yanında İnşaat atıklarına da rastladığının belirtildiği açıklamada; “Umarız yetkili kurumlar bu bilgi ve belgeleri değerlendirerek deniz kirliliğine sebep olan bu durumları bertaraf edecek uygulama ve çalışmaları gerçekleştirirler” ifadelerine yer verildi.

Dalgıç Grubu Lideri Sedat Guşa da;”Dalışlarımızda keçi adası cevresinde ve mühürlenmiş olan iskele civarında inşaat molozları,demir putreller, kırılmış kaya ve taş yığınları ile terk edilmiş batık ağlar görüntüledik. Marmaris bir Turizm kenti ve bizler dahil bir çok kuruluş ekmeğini Marmaris ve doğasına borçlu. Böyle devam ettiği ve yasal durumların dışına çıkılarak verilen tahribatlar devam ettiği ve tedbirinin alınmamısı durumunda Marmaris ve doğası bizi terk edecektir. Bu denizler ve doğa hepimizin tespitlerimizin ulaştığı yetkili ve ilgililer umarız gerekli uyarlamaları yapar”dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir