'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

M.Ç.D. TCG Rüzgar hücum botu gezisi

  • IMG_6891
  • IMG_6902
  • IMG_6922
  • IMG_6954
  • IMG_6984
  • IMG_6993
  • IMG_7000
  • IMG_7003

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Marmaris’teki Aksaz Deniz Üs Komutanlığında bulunan gemiler, vatandaşların ziyaretine açıldı.

Güney Görev Grup Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlikte “halk ve silahlı kuvvetleri bütünleştirmek” amacıyla Aksaz Deniz Üssü’nde bağlı bulunan TCG Rüzgar ve TCG Poyraz hücum botları kapılarını halka açtı.

Personel tarafından karşılanan ziyaretçilere gemiler gezdirilerek, hücum botların kabiliyetleri hakkında bilgi verildi.

Askeri gemilerle açık denizde seyre çıkma imkanı da bulan katılımcılar, güzel zaman geçirdi. Öğle yemeği ikram edilen ziyaretçilerle bir araya gelen Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici, bir süre sohbet etti.

Etkinlik kapsamında TCG Rüzgar ve TCG Poyraz hücum botları arasında gerçekleştirilen “posta çantası alma verme” eğitimi ilgiyle izlendi. Yüksek seyir ve yangın hasar kontrol eğitimi faaliyetlerinde de renkli görüntüler yaşandı.

Hücum botlarda konuk edilenler arasında bulunanMarmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin, bu anlamlı günde söz konusu etkinliğe davet edilmekten onur duyduklarını söyledi.

Ziyaretçilerden Marmaris Çevreciler Derneği Denetleme Kurulu Başkanı emekli Albay Mukbil Gülkokan ise Cumhuriyet’in 92. yıl dönümünde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin halkıyla bütünleştiği bu güzel organizasyonda yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güney Görev Grup Komutanı ve gemi personelinin ev sahipliğinden mutlu olduklarını anlatan Gülkokan, “Halkı ile bütünleşen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık 4 saat süren seyrin ardından gemilerin Aksaz Deniz Üssü’ne dönmesiyle faaliyet sona erdi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir