'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD ÇEVRE HAFTASI ANLAYIŞI VE ETKİNLİĞİ

Kutengin ‘ Bildiğiniz gibi MÇD Resmi ve Tüzel kişiliği olan Marmaris de tek dernektir. Bu özelliğinin getirdiği sorumluluğu ve ciddiyeti  nedeni çalışmalarında bu özelliğini korumak durumundadır. Çevre Haftası kutlamalarında da kurum ve kişiler tarafından yapılan kutlamalara MÇD Olarak farklı bir bakış açısı getirerek farkındalık yaratmak amacı ile genç kuşaklara Çevre Bilincini Çevrenin önemini, görerek ,yaşatarak etkinliklere katılarak aşılamak için bir organizasyon hazırlanmıştır.
MÇD İçin Çevrecilik yılda bir gün naylon torba ile çöp toplamak .çevreciliği kişselleştirmek , sadece protesto ederek ve konuşarak  değil her gün aktif mücadele ederek, çevre olumsuzluklarını bertaraf etmek için projeler hazırlayıp ilgili kurumlara sunmak ve aktif çalışmaktır.’dedi.
Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha .Aldoğan ‘ Öncelikle yıllardır MÇD ‘nin  Üniversiteler ile yaptığı bilimsel çevre mücadeleleri için teşekkür ederim. Ben de Çevre Haftalarının gençlerle bir günlük kutlamalar ve basın karşısına çıkıp görüntü vermelerinden yana değildim. MÇD’ nin bu organizasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yer almaktan çok mutluyum. Bu etkinlik ile çocuklarımızın çevre olumsuzluklarını ve yapılan mücadeleye bizzat şahit olarak etkinliğe katılmaları yarınların çevrecilerini bugünden yetiştirmek ve bilinçlendirmek açısından yararlı olacaktır. Bu gibi Proje ve Organizasyonlarda her zaman yer almaya ve desteklemeye hazırız. Bu Organizasyon aynı zamanda görüntülenecek ve CD olarak kurumlara ile okullara verilerek daha geniş gençlik gruplarına ulaşması sağlanacaktır. Ayrıca bu Organizasyona katılan çocuklarımızın düşünce, öneri ve görüşlerini kapsayan ve Kompozisyon niteliği taşıyan yazıları arasında dereceye girenler de ödüllendirilecektir. MÇD ‘ye tekrar teşekkür ederiz ‘ dedi

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir