'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD Dursun Kaplan’a Sert Çıktı

Kutengin Taş Ocağı

Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin bu gün yaptığı yazılı açıklama ile CHP Muğla İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan’ı isim vermeden eleştirdi. Dursun kaplan’ın geçtiğimiz günlerde Marmaris’teki bir yerel televizyona verdiği demeçte kullandığı “çevreden beslenen çevreciler” sözlerine tepki gösteren Kutengin,

tüzel kişiliğe sahip, siyaset dışı ve tarafsız olduklarının altını çizerek; “ne kendisi ne de çevre konusunda mücadele eden çevrecilerin çevreden beslenen  çevrecilergörüşünde olanları da ciddiye almamaktayız. Amacımız bir olduğuna göre tüm çevrecilere saygı duyarız” dedi.

Asparan’daki taş ocağında incelemelerde bulunduklarını anlatan Kutengin;

“Duyumlarımız ve yetkilileri haberdar etmemiz kontrol amaçlı bölgeye tekrar gelmemizdir. Duyumlarımız Taş ocağının tekrar faaliyete geçeceği çalışmalarının yapıldığı yolundadır. Ocak sahiplerine uyarımız işletme çalışmaları için yaptıkları girişimlerden  ve ocağa gelip gitmelerden de  haberdar olduğumuzu bilmeleridir. Biliyoruz ki ocak sadece bir başlangıçtır. Ruhsatın içeriği, ocağın  çalışmaya tekrar başlaması demek geniş bir alana yayılma imkanına sahip olmaları demektir. Çalışma başlatılan ve Sadece taş ocağı sınırları içinde kalan bölümden elde edilecek verimlilik masrafını bile karşılamayacak  durumdadır. Eski işletmeciler hem maddi yetersizlik hem de yetersizlik nedeni terk edilmiştir.

Ayrıca taş ocağının faaliyete geçmesi bu bölgede arıcılığın da sonu olacaktır.Konunun vehameti nedeni görüştüğümüz Arıcılar Birliği yetkilileri de bölgeyi koruma amacı ile yasal mücadele başlatacaklarıdır. MÇD Olarak  yanlarındayız. Her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda olan ve çalışmalarımızı paylaştığımız  basınımıza da teşekkür ederiz” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir