'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD MOTOR FESTİVALİ SONRASI DENETLEME

marmaris gunnucek motor festivali denetlemesi

Günnücek Motor Festivali boyunca bölgede çalışmalar yapan MÇD Festival bitişinde de kontrollarını sürdürerek bölge konumunu belgeledi. MÇD Başkanı Ahmet Kutengin; “İlgili Kurumları bilgilendirmeye ait çalışmalarımızda görüntü , belge ve yazışmalarımızı her zaman olduğu gibi MÇD İnternet sitemizden de takip edebilirsiniz. MÇD Olarak karşılıksız çalışmalarımızda tek beklentimiz İlgililerin ve Kurumların bize destek vermeleridir.’ dedi..

Kutengin sözlerine şöyle devam etti: “Bilindiği gibi Çevre olumsuzluklarına karşı yaptığımız mücadeleleri yerinde inceleyerek tespitler yaparak kurumlara bildiriyoruz. Olumsuzlukların bertaraf edilmesini de gerek MÇD , gerekse ilgili kurumlarla müşterek bertaraf etmeye çalışıyoruz. Bu tür çalışma hem bölge açısından ilgililerin haberdar olmasını hemde çevre olarak o bölgede nasıl bir proje ile iyileştirme yapılabileceği yanında , iyileştirme için ne gibi ihtiyaçlarada gereksinim olduğu belirlenmiş olmaktadır.MÇD Olarak gerek Körfez çalışmalarımızda gerek Ormanlarımızda yaptığımız tespit çalışmalarımızda aynı prensipte yürütülmektedir.

Ancak, Motor Festivali sırasında Günnücek bölgesine ait bugüne kadar mevcut bilgilerimize ilave gördük ki bu bölge doğasının korunması ,amacına uygun kullanılması için gerek donanım gerek onarım olarak yapılması gerekli çok iş ve personel ihtiyacı mevcuttur.

MÇD ‘ nin çalışma prensibi ve amacı çevre olumsuzluklarını bertaraf etmede kurumlara destek olduğuna göre , çalışılan bölgede ihtiyaçların tespitini yapmak olumsuzlukları belgelemek ve ilgili kurumlara göndermekte bizim hizmet anlayışımızdır. Üniversitelerle yapmakta olduğumuz bilimsel çalışmalarda bunlara bir örnektir. Bugün de bunun için yine buradayız. Tespitlerimizi ilgililere bildirirken Proje ve çözüm önerilerimizde sunulacaktır. Bu bölgede başından beri Geniş çaplı organizasyonlara karşı olmamızda bir değişiklik yoktur. Motor Festivalinde tek tesellimiz Organizasyon komitesinin bölgenin korunmasında gösterdiği hassasiyet MÇD İle birlikte çalışması ve kalıcı Donanım yenilenme katkılarının mevcudiyetidir. Ancak verilen Organizasyon izinlerinde aynı seviyenin ,kültürün,hassasiyetin gösterileceği şüphelidir.Yaşanan İzci Kampı tahribatı hepimizce malumdur.

MÇD Evvelki Organizasyona ait belge ve görüntüler gerekse bu organizasyona ait belge ve görüntüler ile maalesef devamlı karşımıza çıkan insan kaynaklıdır ve tahribata ait görüntüleri de ilgili kuruma göndereceğiz. Maalesef insan kaynaklı çevre kirliliği ve tahribatı görevlilerin imkansızlıkları ve iyi niyetli çalışmalarına rağmen çevre kirliliğinin önüne geçilememektedir. İlgili Kurumları bilgilendirme ait çalışmalarımızda görüntü , belge ve yazışmalarımızı her zaman olduğu gibi MÇD İnternet sitemizden de takip edebilirsiniz.

MÇD Olarak karşılıksız çalışmalarımızda tek beklentimiz İlgililerin ve Kurumların bize destek vermeleridir.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir