'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD’ NİN KEÇİADASI VE PAMUCAK SERÜVENİ DEVAM EDİYOR

Ahmet Kutengin; ‘Keçi adasındaki mevcut yapılara ilavelerin  mühürlenmesine teşekkür ederek gerek keçi adası gerelse  Pamucak otel inşaatında servis yolu açılımı nedeni ağaçların korunması için yaptığımız takipte aldığımız bilgiler ve tespitler sunma nedeni ile   İçmeler Belediye başkanı Sayın Zeki Ereni ziyaret ettik. zira tespitlerimiz bizi başka kurum veya kişilere yönlendiriyor. Bu iki konuda bundan sonraki yaptırım  etabını sorduk.

Hangi ilgili merciler Belediye tarafından  bildirildi,İskele ve/veya yapılanlar kim ve nasıl sökülecek? Cezai müeyyideler kimler tarafından uygulanacak.MÇD Olarak konuyu takip  edebilmemiz için ihtiyacımız olan Belediye tarafındaki belgelere,mühürleme gibi tutanaklar hakkında bilgi sahibi olabilirmiyiz?  Belediyenin çalışma ve görüşleri nelerdir..

Ayrıca Pamucak Otel inşaatında Servis yolu açma ve ağaçlara zarar verilme endişemiz nedeni tespitler yaptığımız,ve Tenis kortu için atılan betonlarda ağaç diplerinin sıkıştığını ve bunun ağaç kesimi ile aynı sonucu vereceği ve bu ağaçların zamanla kuruyabileceğini belirttik..

Keçi Adası;

Sayın Zeki Eren;’Biz mühürlemeye ait  raporu ve konuyu Milli Parklar,  Bayındırlık Bakanlığı ve ilgili mercilere gönderdik.Cevaplarını ve değerlendirmelerinin sonucunu bekliyoruz.İş adamlarımızın yatırımlarına ve  Marmaris’in  gelişmesine karşı değiliz ancak doğa ve çevreye zarar vermeyecek projeler ile olduğu taktirde.Ayrıca Keçi adasını takibe de aldık her hafta herhangi bir inşaat gelişmesi varmı diye baktırıyorum’dedi…

Pamucak Otel İnşaatı;

MÇD Tespitlerinize göre Servis yolu açılması mümkün değil ruhsat ve izinde sadece merdiven izni var.Ekip gönderip baktıracağım.Ağaç diplerini beton ile hapsetmek tabi ki zararlı derhal bir ekip ile tespit yapacağım.Projede belirlenen ağaçlar bizde bir plan içinde mevcuttur.Talebiniz üzere bu planı siz de vereceğim.’ dedi

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir