'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD TURGUT VE EMEL SAYIN KOYUNDA

  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA
  • DCIM101MEDIA

Kutengin ‘Bilindiği gibi Marmaris Çevrecileri Derneği (MÇD) olarak  10 Gündür tüm Koyları ve piknik alanları olarak kullanılan sahil şeridini denizden dolaşmakta ve çevre olumsuzluklarını ilgili kurumlarla bilgilendirme amaçlı göndermekteyiz. Ayrıca İnternet sitemizde de yayınladığımız sonuçları, Gerek görüntülü gerek ise yazışmalar ile Gönderdiğimiz bilgileri  değerlendiren ve cevaplayan Muğla il Çevre Müdürlüğüne teşekkür ederiz. Kumlubük, Kadırga Burnu, Kız Kumu, İnbükü, Okluk Koyu, Cennet Adası, Bencik koyu, Turgut Koyu, Dirsek Koyu ve Emel Sayın koyunu çalışma parkurumuz olarak seçtik ve dolaştık.

Son Turgut koyunda iyi niyetle konmuş görüntü olarak değil fakat yararlı bir etkinlik olan su yalaklarının sularını tamamladık. Emel sayın koyu ise kapalı olmasına rağmen terk edilmişliğin ve sahipsizliğin meydana getirdiği çevre kirliliğinin yüksek boyutlarda olduğu bir alan halini almış. Piknikçilerin bu alanın yasak olmasına rağmen bu koya gelip ateş yakmalarına şahit olmamız ve müdahale etmemiz, ayrıca Orman işletme ekiplerinin mangal ihbarı ile derhal bölgeye gelmeleri ve ilgilenmeleri tek iyi olandı.

MÇD Olarak gezdiğimiz tüm koyların karadan tahribatı yanında tur teknelerinin TONOZ Sistemi olmamasından deniz dibinde Poseidon çayırlarına çıpaları ile verdiği zararlar da ayrı bir çevre tahribatı yaratmaktadır. En acil olanı ve Muğla Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Kızkumu yok olma tehlikesindedir. Umarız yetkilileri bilgilendirme amacı taşıyan bu çalışmamız faydalı olur ‘..

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir