'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

MÇD ve DUBLE YOL ORMAN TEHLİKESİ..

MÇD ve DUBLE YOL ORMAN TEHLİKESİ

MÇD Duble yol onarım takibi..

Kutengin :Bilindiği gibi Marmaris Duble Yol inşaatı 9 yerden çökme yapmış müteahhit firma günümüze kadar onarım çalışmalarını sürdürmektedir.MÇD Olarak da Marmaris için ve bilhassa kış aylarında olabilecek istenmeyen çöküşler ve görülebilecek Zaralar nedeni çalışmaları takip etmek amacı ile sık,sık bölgeye gitmekteyiz.Gördüğümüz kadarı ile bazı bölümler yeni baştan yapılmaktadır.Bu bölgede yapılan ve hala devam etmekte olan bu çalışmaların mühendis hesaplarının bizlere verdiği güvensizliği  nedeni çevre olumsuzluğu olarak addettiğimizden,  tespitlerimizin devamı ve  sonuç takibini duble yol da da sürdürmekteyiz.

Duble yol takibi sırasında gördük ki bir başka sorun daha mevcut.Yol çalışmaları sırasında traşlanan yol kenarlarındaki yüksek bölümlerden   kayaların hala yola dökülmeleri,  binlerce ağaç kesilmiş olması nedeni  meydana gelen  erozyon la toprakların Marmaris körfezini dolmasının yanında traşlanan yolun üstünde kalan ağaçların tam sınırda olması köklerinin açığa çıkması ve kış mevsiminde yağacak yağmur akıntısı ve fırtına ile ağaçların yola devrilmesi tehlikesi  tespit edilmiştir..

Bu tespitlerimiz Marmaris Orman İşletmeleri ,Karayolları 2.Bölge, Konu hakkında sorumlu  olan Milli Parklar Muğla bölge müdürlüğü ile paylaşılmıştır. Kayda aldığımız resimler Milli Parklara da gönderilmiş olup  derhal  ilgilenecekleri cevabı alınmıştır. Ayrıca Müteahhit Firma yetkilisi de durumu ilgililere bildirdiklerini bölgede çalışmalar devam ettiğinden istenirse  yardımcı olabileceklerini ilgili kurumlara bildirdiklerini söylemiştir. Bu durum ayrıca Gökçe de de daha tehlikeli bir konumdadır..Duble yol da trafik akışında vasıtaların üzerine düşebilecek bir ağacın meydana getireceği zararı kurumların taktirine bırakıyoruz..Ancak ilgililerle yaptığımız görüşmelerde tehlike yaratan ağaçların kesilerek sorun çözülmesine karşı olduğumuzu ısrarla belirttik..Alınacak önlemleri ve kurumlar arası yapıldığı belirtilen yazışmaları da takip edeceğiz..’ dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir