'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

ÇEVİR TARIM ARAZİSİNE BİLAHARE YAP BUTİK OTELİ..

  • tarim arazisinde butik otel
  • marmaris tarim arazisinde butik otel
Kutengin ; MÇD Olarak MARMARİS Doğasının iskeleler , Marinalar oteller ile nasıl tahrip edildiği hepimizce malumdur ve maalesef önüne geçemiyoruz. Yeni çıkacak kanun ile de Sit alanlarının tarım arazisine çevrileceği doğanın daha kolay talan edileceği anlamı çıkmaktadır. Bu izin ve ruhsatların nasılsa bir gün verileceği inancı, işte Keçi adası fenerin bugünkü hali, Koydaki işgallerin  yasaya aykırı ve sit alanında olmasına rağmen işgal edildiği ve ”Biz yapalım nasılsa izini çıkar’ mantığı ile  çevre tahribatına devam edilmektedir.
 Bir yenisi de CENNET ADASI Satın alınan arazi konusudur. Araştırdık  Muğla Tarım  İl Müdürlüğü Arazi Edinme Şube Müdürlüğü tarafından verilen izin ile  satın alınmış . Araziyi alan Azeri asıllı Rus ..Firma değil Kişisel alım..İl tarım müdürlüğüne proje sunmuş..ilgililer Muğladan gelip tetkik etmişler ve izin vermişler ANCAK HER YIL KONTROL EDİLİP HERHANGİ BİR YAPI YAPILMAMASI ŞARTI İLE İMİŞ..Arazide Tarım yapacağım demiş gittik  gördük 5-10 tane ne olduğu belli olmayan fide dikilmiş Bu portakal fidelerinin büyüyüp Portakal vermesini torunlarımız bile göremez..Bu Fideler Tarım arazisi olduğunu kanıtlıyormuş..Tarım arazisi izni 5 Dönüm altında olana veriliyormuş bu izin ve 75 m2 denilmiş halbuki 4012 m2 bu alan..Su kuyusu bulmuş ve su bağlamış..Duvar çekmiş..ileride butik otel yapılacakmış Diye duyumumuz var..
Her zaman olduğu gibi bu alan sit alanımıdır,tarım arazisimidir bizler artık takip edemez olduk.En önemlisi bu ruhsat ve izinleri verenler geri gelmeyecek bu doğanın hesabını verebilecekler mi” Dedi

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir