'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

GreenPeace Yemezler GDO Kampanyası

GreenPeace Yemezler GDO kampanyası

Bugün sana GDO kampanyamızla ilgili çok güzel bir haberim var. Son günlerde o kadar yorulmuştum ki bu haber ilaç gibi geldi.

Aslında birbiriyle alakalı iki haber demek daha doğru. GDO’yu yemezler diyerek eyleme katılanların sayısı çeyrek milyona ulaştı. Tam da aynı günlerde Bakan Mehdi Eker, TV’de GDO’lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen et, süt ve yumurta gibi ürünlerin etiketleneceğini müjdeledi.


Önümüzdeki haftalarda ortalık bir hayli hareketlenecek. Bu mektubu yazma sebeplerinden birisi de bu kritik günlerde seni bir kere daha yemezler eylemine davet etmek.

Karar yasalaştığında GDO’lu gıdalar sinsice sofralarımıza ve okul kantinlerine sızamayacak. Bu, nihai hedefimiz GDO’lu ürünlerin Türkiye’ye girişinin tamamen yasaklanması yolunda büyük bir başarı. Yorulmadan, kararlı adımlarla ve senin de yardımınla bunu başaracağız.

Son haftalar benim için İstanbul-Ankara arasında mekik dokuyarak geçti. Bir süre daha böyle devam edecek. İnsanın yolda düşünecek çok vakti oluyor. Ankara’ya her gelişimde artan imza sayılarıyla birlikte takım elbiselilerin önünde daha güçlü durduğumu bilmeni isterim. Çünkü Ankara’ya sadece Tarık Nejat olarak değil, yanımda duran çeyrek milyon kişiyle gidiyorum. Çeyrek milyon kişide senin sesin hala eksik. Yokluğunu hissettiğimizi bilmeni isterim.

Umarım bu acil daveti geri çevirmeyerek, GDO’ya karşı hızla büyüyen tepkiye sen de katılırsın.

Ankara’dan sevgiler

Tarık Nejat

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir