'''ÇEVRECİLİK ANLAYIŞIMIZDA KAPIMIZ, SİYASET DIŞI VE TARAFSIZLIK İLKESİNDE OLAN HERKESE AÇIKTIR'''

Tarihi başarı! GDO başvuruları geri çekildi

greenpeace logo

Merhaba Ahmet, bu mesajı sana mutluluk ve heyecandan ellerim titreyerek yazıyorum. Evet, başardık! TGDF 29 adet gıda amaçlı GDO için ithalat başvurusunu geri çekti.

Aylardır GDO’ları “Yemezler” diyerek destekçilerimizle beraber çalıştık. 325 binden fazla kişi kampanyamıza katıldı. Hep beraber konunun kamuoyu gündeminden düşmesine, GDO’ların ülkemize girmesine izin vermedik. On binlerce e-posta gönderdik. Markaların Facebook ve Twitter hesaplarına on binlerce mesaj gönderdik, isteğimizi defalarca dile getirdik.

Ve sonunda hep beraber başardık. Bu sayımızın çoğaldıkça, başarıların sayısının da çoğalacağının göstergesi.

TGDF’nin aldığı bu karar, tarihi bir adım. Sesimizi duyarak GDO konusundaki hassasiyetini TGDF’ye ileten, başta Ülker ve Karaköy Güllüoğlu olmak üzere Sana, Eti, Algida, Saray, Nestle, Yayla ve Seyidoğlu gibi TGDF bünyesinde yer alan firmaları da tebrik ederiz.

Diğer kampanyalarımızda da yeni başarılar elde edeceğimize inancımız tam. Greenpeace’in kampanyalarının tek kaynağı, bireylerin verdiği maddi destekler. Greenpeace, hiçbir şirket ve devletten maddi destek ve sponsorluk kabul etmez. Bu sayede, çevre suçlarına karşı bağımsız ve tarafsız kampanyalar yürütebilir. Miktarı ne olursa olsun vereceğin maddi destek, önümüzdeki kampanyalarımızı da kazanabilmemiz için tek gelir kaynağı olacak.

Daha gidilecek çok yolumuz, kazanılması gereken kampanyalarımız olduğunu biliyoruz. Sadece reklam bütçesi bile bütün Greenpeace bütçesini katlamaya yetecek olan dev firmaların, politikacıların üzerinde yeterli baskıyı oluşturabilmemiz için vereceğin her kuruş, kampanyalarımıza güç katacak. Bu uzun yolculukta maddi ve manevi desteğinle yanımızda olman dileğiyle.

Biz şimdi kutlamalara başlıyoruz. Yarın mı? Yeni kampanya planlarımız üzerinde çalışıyor olacağız.

Tüm Greenpeace ailesi adına sonsuz teşekkürler, sevgiler.
Tarık Nejat

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir